IX Przegląd Pieśni Patriotycznej „Jestem Polakiem”

W dniu 17 listopada 2022r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Szumowie odbył się IX Przegląd Pieśni Patriotycznej „Jestem Polakiem” w wykonaniu Osób z niepełnosprawnością. W Spotkaniu zaprezentowało się osiem zespołów z placówek województwa podlaskiego: ŚDS z Zambrowa, WTZ z Siemiatycz, DPS z Łomży, Szkoły Podstawowej Nr 46 Specjalnej z Białegostoku, WTZ z Bielska Podlaskiego, WTZ z Białegostoku, SOSW z Długoborza, oraz WTZ z Szumowa. Bogaty repertuar, jaki przedstawili Wykonawcy, był wspaniałą ucztą muzyczną, duchową i patriotyczną. Mogliśmy usłyszeć między innymi „Rotę”, „Uwierz Polsko”, „Przybyli ułani”, „Z młodej piersi się wyrwało”, „Wojenko, wojenko”, „Hej, hej ułani”.

W Uroczystości udział wzięli także Przedstawiciele lokalnych samorządów: Gminy Szumowo, Gminy Andrzejewo oraz Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Zambrowie, jak również Księża, Siostry Służki oraz Dyrektorzy i Kierownicy placówek działających na rzecz osób niepełnosprawnych. Organizatorem Przeglądu był WTZ Zgromadzenia Sióstr Służek NMPN w Szumowie, OSP w Szumowie oraz GOK w Szumowie.

Dziękujemy Panu Wójtowi Gminy Szumowo Jarosławowi Cukiermanowi za przekazanie środków finansowych na przygotowanie poczęstunku i zakup nagród dla Zespołów. Wszystkim Wykonawcom i Gościom dziękujemy za obecność i zapraszamy na kolejny przegląd w roku przyszłym.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *